دسترسی سریع
دسترسی سریع
گروه آموزشی مهندسی برق
اگر نگاهي به اطرافمان بيندازيم، انبوهي از وسايل برقي را خواهيم ديد. امروزه زندگي بدون وسايل الكتریكي غير ممكن شده است. پس براي استقلال و همگامي با رشد جهاني نيازمند متخصصاني هستيم كه با اندوختن توشه علمي به كسب تكنولوژي هاي جديد اقدام كنند. رشته برق در آغاز با مكانيك همراه بود و الكترو مكانيك خوانده مي شد، اما با رشد و پيشرفت چشمگير اين رشته، رشته برق راه خود را از مكانيك جدا كرد و به عنوان يك رشته مستقل مطرح گرديد. با توجه به وسعت صنعت برق و پيشرفت زياد آن، اين رشته خود به چند گرايش تقسيم شده است. به دليل استقبال بي نظير از اين رشته در 30 سال اخير، برجسته ترين استعدادها به اين رشته جذب شده اند. اين به نوبه خود باعث ارتقاي سطح علمي ، پژوهشي و اعتبار روز افزون دانشگاه هاي ايران در جهان شده است.
گروه برق این دانشگاه از بدو تاسیس دانشگاه (1385) شروع به فعالیت کرده است و در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته ،کارشناسی ناپیوسته  و کاردانی در گرایش های متنوعی نظیر الکترونیک، قدرت، مخابرات، کنترل و ... پذیرش دانشجو دارد.
دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی از آزمایشگاه های مجهز در رشته برق که شامل آزمایشگاه الکترونیک، آزمایشگاه مخابرات، آزمایشگاه فیزیک، کارگاه ماشین، کارگاه سیم پیچی و تاسیسات برخوردار است. اساتید مجرب این دانشکده همگی فارغ التحصیلان دانشگاه های مطرح ملی و بین المللی می باشند. سیستم آموزش این رشته بر مبنای سیستم آموزشی دانشگاه صنعتی شریف بوده و سرفصل دروس مطابق با آخرین ویرایش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. همچنین دوره های فوق برنامه نظیر DIALUX ،MATLAB،PLC،DIGSILENT،AVR و ... در کنار بازدیدهای علمی و برگزاری سمینار از برنامه های اصلی دانشکده است

به امید موفقیت و بهروزی تمامی دانشجویان و فرزندان ایران زمین